Najlepszy program do email marketingu – Ranking 2023

Jeśli szukasz narzędzi, które pomogą Ci skutecznie zarabiać online, to niewątpliwie wybór narzędzia do email marketingu jest jedną z pierwszych rzeczy, o którą warto zadbać.

Dlaczego email marketing powinien być dla Ciebie czymś priorytetowym?

Jak pokazują statystyki email marketing jest nadal bardzo skutecznym narzędziem sprzedaży. Znacznie skuteczniejszym niż reklama na Facebooku, czy Google Ads. W dodatku wymaga niewielkich nakładów finansowych.

Jeśli nie przekonuje Cię powyższa informacja, to zerknij na mój darmowy webinar, w którym pokazuję krok po kroku, jak wykorzystać wiadomości email w sprzedaży.

 

Na co zwrócić uwagę w email marketingu?

Przez ostatnie kilkanaście lat, pracując jako marketer, miałem okazje prowadzić działania mailingowe dla wielu firm z Polski i zagranicy. Mam na swoim koncie kampanie, które przynosiły milionowe zyski.

Aby dojść do takich wyników trzeba jednak sporej wiedzy, doświadczenia, umiejętności tworzenia interesujących wiadomości oraz dobrego programu mailingowego.

I na tym ostatnim chcę się skupić w tym wpisie.

 

Jak wybierać najlepszy program do email marketingu?

Wybór odpowiedniego programu do email marketingu, to trochę, jak wybór marki samochodu, którym chcemy jeździć. Każdy samochód służy temu samemu. Jednak, jeśli zaczniemy porównywać marki i modele, to szybko okaże się, że mamy do czynienia z bardzo różnymi produktami. Każdy model dowiezie nas do celu, ale nie każdy zaoferuje te same funkcje, komfort czy bezpieczeństwo.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze programu do email marketingu?

Funkcjonalność: Co tak naprawdę oferuje nam program do mailingu? Czy tylko automatyzację kampanii mailingowych? Czy też będzie to cała masa narzędzi, które pozwolą nam zbudować stronę do pozyskiwania subskrybentów, zautomatyzują nasze kampanie, dostarczą nam ważne statystyki, pozwolą przetestować pomysły, pozwolą połączyć system mailingowy ze sklepem internetowym itd. Funkcjonalność jest zatem pierwszą rzeczą, która mnie interesuje.

Cena: Może to głupie zaczynać od tego, ale jednak. Może się okazać, że koszty utrzymania programu mailowego będą bardzo wysokie. Pytanie zatem ile muszę zapłacić za funkcjonalność, która mnie interesuje? Czy kupuję drogiego „Mercedesa” w ubogiej wersji, czy też samochód tańszy, ale przy tym wyposażony lepiej niż samochód premium?

Skuteczność: Od programów mailingowych bardzo wiele zależy. M.in. skuteczność dostarczanych wiadomości. Innymi słowy, czy Twoje wiadomości przedostają się skutecznie przez filtry spamowe.

Użyteczność: Na ile program jest łatwy w obsłudze.

Support: na ile można liczyć na wsparcie techniczne.

Poza tym przeglądam się innym, ważnym aspektom, jak integracje, rodzaje kampanii, z jakich mogę korzystać, jak działa automatyzacja itd.

Skoro już wiesz, co jest dla mnie, jako email marketera ważne, to teraz chciałbym Ci pokazać mój ranking programów do email marketingu.

Jaki jest obecnie najlepszy program do email marketingu?

 

RANKING PROGRAMÓW DO EMAIL MARKETINGU:

[trx_table width=”560″ top=”inherit” bottom=”inherit” left=”inherit” right=”inherit”]

 GetResponse
⭐⭐⭐⭐⭐
ActiveCamapign
⭐⭐⭐⭐⭐
Mailerlite
⭐⭐⭐⭐
Sendinblue
⭐⭐⭐⭐
Mailchimp
⭐⭐⭐
Łatwość użytkowania⭐⭐⭐⭐
4/5
⭐⭐⭐
3/5
⭐⭐⭐⭐⭐
5/5
⭐⭐⭐⭐
4/5
⭐⭐⭐⭐
4/5
Edycja⭐⭐⭐⭐
4/5
⭐⭐⭐⭐
4/5
⭐⭐⭐⭐
4/5
⭐⭐⭐⭐
4/5
⭐⭐⭐⭐⭐
5/5
Personalizacja✅✅✅✅✅
Rodzaje wiadomości⭐⭐⭐⭐⭐
5/5
⭐⭐⭐⭐⭐
5/5
⭐⭐⭐⭐
4/5
⭐⭐⭐⭐
4/5
⭐⭐⭐⭐
4/5
Różnorodność szablonów⭐⭐⭐⭐
4/5
⭐⭐⭐⭐
4/5
⭐⭐⭐⭐⭐
5/5
⭐⭐⭐⭐
4/5
⭐⭐⭐⭐⭐
5/5
Automatyzacja Email⭐⭐⭐⭐
4/5
⭐⭐⭐⭐⭐
5/5
⭐⭐⭐
3/5
⭐⭐⭐⭐
4/5
⭐⭐⭐⭐
4/5
Zarządzanie listą⭐⭐⭐⭐⭐
5/5
⭐⭐⭐⭐⭐
5/5
⭐⭐⭐⭐⭐
5/5
⭐⭐⭐⭐
4/5
⭐⭐⭐⭐
4/5
Formularze subskrypcji⭐⭐⭐⭐⭐
5/5
⭐⭐⭐⭐⭐
5/5
⭐⭐⭐⭐⭐
5/5
⭐⭐⭐⭐⭐
5/5
⭐⭐⭐⭐
4/5
Dostarczalność⭐⭐⭐⭐
4/5
⭐⭐⭐⭐
4/5
⭐⭐⭐⭐
4/5
⭐⭐⭐⭐
4/5
⭐⭐⭐⭐
4/5
Raporty i Analizy⭐⭐⭐⭐⭐
5/5
⭐⭐⭐⭐⭐
5/5
⭐⭐⭐⭐
4/5
⭐⭐⭐⭐
4/5
⭐⭐⭐⭐
4/5
Języki⭐⭐⭐⭐⭐
5/5
⭐⭐⭐⭐
4/5
⭐⭐⭐⭐
4/5
⭐⭐⭐⭐
4/5
⭐⭐⭐⭐
4/5
Spam testing⭐⭐⭐⭐⭐
5/5
⭐⭐⭐⭐
4/5
⭐⭐⭐⭐
4/5
⭐⭐⭐⭐
4/5
Bounce Management✅✅✅✅✅
Autoryzacja✅✅✅✅✅
Integracje✅✅✅✅✅
Kreator Stron Lądowania✅✅✅✅✅
Support⭐⭐⭐⭐⭐
5/5
⭐⭐⭐⭐⭐
5/5
⭐⭐⭐⭐⭐
5/5
⭐⭐⭐⭐⭐
5/5
⭐⭐⭐⭐
4/5
Cena⭐⭐⭐⭐⭐
5/5
⭐⭐⭐
3/5
⭐⭐⭐⭐⭐
5/5
⭐⭐⭐⭐⭐
5/5
⭐⭐⭐⭐
4/5
OCENA:GetResponse
⭐⭐⭐⭐⭐
5/5
ActiveCamapign
⭐⭐⭐⭐⭐
5/5
Mailerlite
⭐⭐⭐⭐
4/5
Sendinblue
⭐⭐⭐⭐
4/5
Mailchimp
⭐⭐⭐
3/5
 [trx_button type=”square” style=”default” align=”center” link=”https://www.getresponse.pl/?a=influentiq” popup=”no” top=”inherit” bottom=”inherit” left=”inherit” right=”inherit”]Wypróbuj Getresponse[/trx_button][trx_button type=”square” style=”default” link=”https://www.activecampaign.com/?_r=7J15PVM7” popup=”no” top=”inherit” bottom=”inherit” left=”inherit” right=”inherit”]Wypróbuj AC[/trx_button][trx_button type=”square” style=”default” link=”https://www.mailerlite.com/a/yc4dpb15ws” popup=”no” top=”inherit” bottom=”inherit” left=”inherit” right=”inherit”]Wypróbuj Mailerlite[/trx_button][trx_button type=”square” style=”default” link=”https://www.sendinblue.com/?tap_a=30591-fb13f0&tap_s=984779-ad381b” popup=”no” top=”inherit” bottom=”inherit” left=”inherit” right=”inherit”]Wypróbuj Sendinblue[/trx_button][trx_button type=”square” style=”default” link=”https://mailchimp.com/” popup=”no” top=”inherit” bottom=”inherit” left=”inherit” right=”inherit”]Wypróbuj Mailchimp[/trx_button]

 

Kilka słów o najlepszych programach do email marketingu:

Getresponse

GetResponse to jeden z najpopularniejszych systemów do email marketingu. To system stworzony przez polską firmę, która rozrosła się na 183 kraje.

Narzędzie jest prostej obsłudze z rewelacyjnymi funkcjami i dobrą skutecznością dostarczanych wiadomości. Ale nie to czyni go numerem jeden.

GetResponse, to numer jeden ponieważ nie znajdziesz na rynku tak dobrego narzędzia, z tak dużą ilością ważnych funkcji, a przy tym w tak atrakcyjnej cenie.

To, co chcę powiedzieć, to, że nie jest to narzędzie zupełnie pozbawione wad. Znajdziesz w sieci sporo utyskiwań użytkowników. Jeśli jednak poznasz ten system dobrze – zobaczysz, że potrafi być bardzo skuteczny i to nie tylko w kontekście email marketingu.

To, co lubię w tym narzędziu:

+ Łatwy sposób tworzenia kampanii mailingowych.
Bardzo prosty kreator stron lądowania, które możesz wykorzystać np. do pozyskiwania adresów mailowych.
+ Kolejna fantastyczna rzecz – szczególnie, jeśli interesują Cię i inne narzędzia online, to system do prowadzenia webinarów, który jest w cenie.

Dostajemy zatem mega skuteczny „kombajn do marketingu” w mega przystępnej cenie. I co ważne, możesz go przetestować przez miesiąc za darmo!

To, co nie podoba mi się w tym narzędziu:

O ile tworzenie maili jest bardzo proste, tak ustawienie samej automatyzacji na początku jest trochę skomplikowane i może przerazić nowych użytkowników

Statystyki dostarczonych wiadomości nie zawsze są na najwyższym poziomie. Szczególnie jeśli chodzi o skrzynki GMAIL – wiele wiadomości ląduje w zakładkach, a nie skrzynce głównej.

Te statystyki jednak są zmienne. Można też poprawić wskaźnik dostarczanych wiadomości trzymając się pewnych zasad, o których mówię na webinarze (m.in. unikanie przeładowania wiadomości grafiką, testowanie wiadomości pod kątem spamu).

Pomimo tych minusów jest to narzędzie, które daje nam całą masę zaawansowanych funkcji i możliwości w bardzo atrakcyjnej cenie. Z wszystkich prezentowanych tutaj systemów mailingowych, wydaje się być najbardziej uniwersalne. Dodatkowym bonusem jest to, że dostępne jest w wersji polskiej, co pewnie wielu polskim użytkownikom ułatwi pracę.

Dla kogo jest Getresponse? Jest to system bardzo uniwersalny, który sprawdzi się i w dużych firmach, jak i u blogerów, czy freelancerów.

[trx_button type=”square” style=”default” align=”center” link=”https://www.getresponse.pl/?a=influentiq” popup=”no” top=”inherit” bottom=”inherit” left=”inherit” right=”inherit”]Wypróbuj Getresponse[/trx_button]

 

 

email marketing szkolenie

 

 

 

ActiveCampaign

To nie tyle narzędzie do email marketingu, co zaawansowana platforma marketingowa. To, co wyróżnia to narzędzie, to bardzo mocne skupienie na automatyzacji. Na tym polu ActiveCampaign bije konkurencje na głowę. W AC możesz zautomatyzować wszystko, opierając się nie tylko na kampaniach mailingowych, ale i zachowaniu użytkowników na twojej stronie internetowej.

ActiveCampaign oferuje własny system CRM zwany „Deals”. Pozwala on zarządzać ustawieniami automatyzacji, jak i kontaktami – dodawać notatki, planować spotkania, czy w prosty sposób wysyłać do wybranych odbiorców wiadomości email.

Kolejna funkcja to „customer messages”, która pozwala wyświetlać odwiedzającym stronę spersonalizowane wiadomości. AC to zatem nie tylko skuteczny system mailingowy, ale zaawansowane narzędzie, którego celem jest pomoc w zbudowaniu lepszej relacji z potencjalnymi klientami poprzez rewelacyjny software.

Jest to zatem narzędzie, które dla wielu będzie numerem jeden. Jednak nie dla wszystkich, gdyż jest skomplikowane i nie należy do najtańszych.

 

To, co lubię w tym narzędziu, to:

+ Funkcjonalność i ładne, responsywne szablony wiadomości.
+ Automatyzacja, jak i wskaźnik dostarczanych wiadomości są na najwyższym poziomie.

 

To, co mi się nie podoba, to

Poziom skomplikowania narzędzia, który będzie nie do przejścia dla wielu początkujących.
Za dodatkowe funkcjonalności musimy również sporo zapłacić.

 

Dla kogo jest ActiveCamapign? Dla zaawansowanych marketerów i firm, którym zależy na bardzo zaawansowanych funkcjach automatyzacji działań online.

[trx_button type=”square” style=”default” link=”https://www.activecampaign.com/?_r=7J15PVM7” popup=”no” top=”inherit” bottom=”inherit” left=”inherit” right=”inherit”]Wypróbuj AC[/trx_button]

 

Mailerlite

Mailerlite – jeśli szukasz bardzo prostego i dobrze funkcjonującego systemu do email marketingu, to jest to narzędzie, które powinno Cię zainteresować.

System został stworzony przez młodą firmę z Litwy. Przez jakiś czas dostępna była polska wersja językowa, co poza przystępną ceną – wpłynęło na dużą popularność tego systemu w Polsce. Niestety Mailerlite zdecydował się wycofać język polski.

Jak wspomniałem, to co odróżnia ten system od innych, to prostota i atrakcyjna cena. Oczywiście otrzymujemy system, który jest mocno okrojony z funkcjonalności. Ale jeśli zależy Ci przede wszystkim na email marketingu i dobrze rozwiązanej, prostej automatyzacji, to jest to strzał w dziesiątkę.

To, co lubię w Mailerlite to:

+ Łatwość z jaką korzysta się z tego systemu i bardzo dobry support.
+ Bardzo przystępna cena (do 1000 subskrybentów narzędzie z w podstawowym planie jest darmowe).
+ Pomimo prostoty otrzymujemy narzędzie z przydatnymi funkcjami, jak kreator stron lądowania, kreator formularzy, podstawowe statystyki, czy automatyzacja.

 

To, co mi się nie podoba, to:

Zdarzające się spore problemy techniczne. Wskaźnik dostarczanych wiadomości mocno spadł w ostatnim czasie – szczególnie, jeśli chodzi o skrzynki Gmail.
Byłoby dobrze mieć możliwość skorzystania z bardziej zaawansowanych funkcji i statystyk.

Dla kogo jest Mailerlite? Dla początkujących i małych firm, których szukają mało skomplikowanego systemu w atrakcyjnej cenie oraz gotowe są „przymknąć oko” na skuteczność dostarczanych wiadomości.

[trx_button type=”square” style=”default” link=”https://www.mailerlite.com/a/yc4dpb15ws” popup=”no” top=”inherit” bottom=”inherit” left=”inherit” right=”inherit”]Wypróbuj Mailerlite[/trx_button]

 

Sendinblue

Sendinblue – to kolejne narzędzie, które charakteryzuje wysoka jakość i atrakcyjna cena.

To francuska platforma, która na początku służyła głównie do wysyłki wiadomości transakcyjnych. Z czasem przekształciła się w bardzo udane narzędzie do email marketingu. Obecnie obsługuje około 30 milionów maili i wiadomości SMS w ponad 14 krajach.

Sendinblue oferuje hojny plan, który pozwala na darmową wysyłkę 300 wiadomości dziennie. Posiada własny CRM do zarządzania kontaktami, jak i możliwość marketingu SMS.

W droższych planach oferuje natomiast zaawansowane funkcje automatyzacji, raportowanie, jak i „page tracking”, czyli śledzenie zachowań na stronie internetowej.

To, co lubię w Sendinblue, to:

+ Atrakcyjne plany cenowe
+ Zaawansowana funkcjonalność
+ Bardzo dobry wskaźnik dostarczanych wiadomości.

To, czego nie lubię, to:
user experience, czyli samo użytkowanie mogłoby być trochę łatwiejsze i działać sprawniej.

[trx_button type=”square” style=”default” link=”https://www.sendinblue.com/?tap_a=30591-fb13f0&tap_s=984779-ad381b” popup=”no” top=”inherit” bottom=”inherit” left=”inherit” right=”inherit”]Wypróbuj Sendinblue[/trx_button]

 

Jaki jest najlepszy program do email marketingu?

Wszystko zależy od Twoich oczekiwań:

Jeśli szukasz najbardziej uniwersalnego rozwiązania w dobrej cenie – wypróbuj GetReponse.

Jeśli szukasz narzędzia z bardzo zaawansowaną automatyzacją – wybierz ActiveCampaign

Jeśli szukasz bardzo prostego systemu, głównie do masowej wysyłki wiadomości – wybierz Mailerlite lub SendinBlue

 

email marketing szkolenie

Najlepszy program do email marketingu – Ranking 2024
Przewiń na górę