Nowy Menadżer Reklam na Facebooku i koniec Power Editora

Nowy Menadżer Reklam na Facebooku i koniec Power Editora

Menadżer Reklam i Power Editor, to dwa narzędzia, które do niedawna służyły tworzeniu reklam na Facebooku. Do niedawna, gdyż Facebook zrobił, to co zapowiadał od pewnego czasu – zintegrował oba narzędzia.

Przez długi czas menadżer reklam i power editor były dwoma niezależnymi narzędziami, które umożliwiały tworzenie reklam na Facebooku. O ile menadżer reklam, prowadził nas przez proces tworzenia reklamy krok po kroku, o tyle power editor przeznaczony był dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Proces tworzenia kampanii w power editorze był szybszy, a samo narzędzie dawało nam dostęp do większej ilości ustawień i raportów. Z czasem menadżer reklam zaczął mocno upodabniać się do power editora. Zyskiwał nowe funkcje i w pewnym momencie używanie power editora stało się  zbyteczne. W lutym Facebook ogłosił, że integruje oba narzędzia. Tym samym power editor nie tyle zniknął, co został wchłonięty przez menadżera reklam. Jeśli zatem – z przyzwyczajenia – starasz się znaleźć zakładkę z power editorem, to mam dla Ciebie ważną wiadomość – ta zakładka już nie istnieje. Power editor jest obecnie menadżerem reklam, co oznacza, że i sam menadżer reklam uległ zmianie. Co się zmieniło?

kurs reklamy na Facebooku

Menadżer reklam i dwa sposoby kreacji reklam

W momencie, gdy wejdziesz do menadżera reklam i klikniesz w zielony przycisk „utwórz” (reklamę) wyświetli Ci się domyślny sposób tworzenia reklamy. Możesz jednak zdecydować, czy chcesz korzystać z „szybkiego tworzenia” reklam, bądź „kreatora tworzenia”. Domyślny sposób tworzenia reklam można przełączyć klikając w przycisk po prawej stronie:

 

 

Kreator tworzenia, to właściwie dawny menadżer reklam, który poprowadzi Cię krok po kroku przez cały proces tworzenia kampanii – zaczynając od wyboru określonego celu kampanii, po tworzenie zestawu reklam i samej reklamy.

Jeśli zatem jesteś osobą początkującą, to polecam Ci ten sposób kreowania kampanii na Facebooku. Kreator tworzenia jest bardzo intuicyjnym narzędziem i bez problemu pomoże Ci stworzyć reklamę. Jeśli jednak jesteś bardziej zaawansowanym użytkownikiem – wiesz czego chcesz i zależy Ci na sprawnym tworzeniu kampanii reklamowych, wtedy bardziej odpowiednim sposobem kreacji będzie ”szybkie tworzenie”.

Ten sposób tworzenia kampanii przypomina dawnego power editora, który dawał dostęp do 3 „poziomów” tworzenia reklamy: kampanii, zestawu reklam i reklamy. Jak zatem widzisz menadżer reklam i power editor istnieją właściciele nadal, jako jedna platforma.

To, co się zmieniło, to przede wszystkim panel główny menadżera reklam, który bardziej przypomina panel dawnego power editora. Po zalogowaniu znajdziesz w nim zakładki: kampanie, zestawy reklam i reklamy. Dzięki temu możesz szybko edytować dany element kampanii oraz natychmiastowo opublikować zmiany, bądź zapisać ustawienia i opublikować je w późniejszym terminie.  Jak to zrobić?

Po dokonaniu zmian, zamiast klikać w przycisk „opublikuj”, wystarczy zamknąć edytowaną zakładkę.

W momencie, gdy zdecydujesz się opublikować zmiany, wystarczy, że klikniesz w znajdujący się w prawym górnym rogu przycisk „przejrzyj i opublikuj.

Podsumowując, power editor zniknął z Facebooka, ale nie do końca. Większośc jego funkcji przejął menadżer reklam. Do niedawna oba narzędzia trochę się dublowały, stąd posunięcie Facebooka wydaje się rozsądne, aczkolwiek osobiście czekam na trochę poprawek, gdyż nie wszystko działa jeszcze tak płynnie i szybko, jak powinno.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak tworzyć skuteczne reklamy na Facebooku, zapisz się na 4-dniowy, darmowy kurs online tutaj.

kurs reklama na facebooku za darmo