Jak znaleźć adres e-mail danej osoby – 5 sposobów

5 sposobów jak znaleźć adres e-mail danej osoby

Czasami wiesz z kim chcesz się skontaktować, ale jest jedno „ale” – nie wiesz jak znaleźć adres e-mail tej osoby. Poszukiwanie adresu jest nieraz uciążliwym i żmudnym zadaniem. Potrafi zająć całą wieczność. Na szczęście jest kilka metod oraz narzędzi, które mogą pomóc w poszukiwaniach. Zanim zatem zaczniesz bezowocnie przeszukiwać internet, sprawdź z jakich narzędzi możesz skorzystać.

Spędziłem trochę czasu na próbowaniu i analizie narzędzi służących do wyszukiwania adresów mailowych. Poniżej przedstawiam listę różnych metod, które powinny pomóc znaleźć adres mailowy do każdego, który taki posiada.

1. STRONA AUTORA

Warto zacząć od sprawdzenia strony firmowej lub strony osoby.

wyszukaj adres email

Najczęściej informację o kontakcie znajdziemy na podstronie kontaktowej. Często warto sprawdzić stopkę lub stronę „o nas” / „o mnie” / „o firmie”. W przypadku blogów informacje kontaktowe bardzo często pojawiają się na stronie „o mnie” lub współpraca.

jak znaleźć kontakt

Jeśli strona nie posiada jednak adresu mailowego, można w łatwy sposób dowiedzieć się do kogo należy strona.

2. ZNAJDŹ ADRES E-MAIL WŁAŚCICIELA STRONY

Przeszukujesz stronę, ale jedyne na co natrafiasz, to formularz kontaktowy bez informacji o adresie mailowym? Możesz jednak sprawdzić jaki jest adres właściciela strony. Na stronie https://whois.icann.org/en wpisując nazwę domeny dowiesz się kto jest właścicielem i jakie są jego dane kontaktowe.

jak znaleźć adres e-mail

 

Wyszukiwarka pozwala w łatwy sposób znaleźć dane dotyczące domeny „.com”. Domeny „.eu” można sprawdzić dzięki wyszukiwarce https://eurid.eu/en/. Nieco gorzej wygląda sytuacja z polskimi domenami, gdyż najczęściej dane właściciela są zastrzeżone.

3. ZAAWANSOWANE WYSZUKIWANIE W GOOGLE

Jak znaleźć adres e-mail danej osoby w Google? W tym celu musisz wejść do ustawień zaawansowanych:

wyszukiwanie zaawansowane

Następnie wpisać końcówkę adresu mailowego. Jeśli domena strony to np. wwisniewski.com, wtedy wpisujesz “@wwisniewski.com”. Aby wyszukiwanie było dokładniejsze, musisz podać również adres strony, którą chcesz przeszukać. To może być strona internetowa autora, lub strony na których figuruje (np. blogi na których wspomniał o sobie).

wyszukiwanie emial w google

 

wynik wyszukiwania email

4. WYSZUKIWANIE W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

Dzisiaj praktycznie każdy z nas posiada profil w mediach społecznościowych. To może być Facebook, Twitter, Linkedin, Google+ czy np. GoldenLine. Warto zatem poszukać osoby na tych portalach i sprawdzić czy osoba nie podała do siebie adresu mailowego. Nawet jeśli nie znajdziemy bezpośredniego adresu mailowego, bardzo często znajdziemy więcej informacji o osobie – np. powiązanych stronach, które pomogą nam w wyszukaniu adresu, np. przy wykorzystaniu zaawansowanego wyszukiwania w Google. Taki doskonałym źródłem może być np. Facebook:

jak znaleźć adres e-mail na facebook

 

5. SKORZYSTAJ Z NARZĘDZIA HUNTER

Hunter, to jedno z najciekawszych narzędzi pozwalających znaleźć adres mailowy. Po zalogowaniu się na stronie, narzędzie pozwala nam szukać adresów mailowych według domeny, za pomocą wtyczki w przeglądarce Google Chrome, bądź wtyczki działającej na Linkedin. Zobaczmy jak to działa na przykładzie Billa Gatesa. Na początek spróbujmy wyszukać adres mailowy Gatesa wykorzystując domenę jego fundacji:

wyszukaj email hunter

Portal wyszuka nam adresy powiązane z domeną:

adres mailowy jak znaleźć

 

Możemy również wejść na stronę fundacji i skorzystać z wtyczki Hunter w przeglądarce Chrome:

hunter poszukiwanie maila

wtyczka szukania maili

 

Lub poszukać adresu mailowego korzystając z wtyczki Hunter na Linkedin:

linkedin_jak_znalezc_email

 

linkedin_jak_znalezc_adres_email

 

Jak widzisz narzędzie Hunter znalazło nam kilka różnych adresów mailowych do Billa Gatesa. To, co ważne, to aby pamiętać, że narzędzie stara się podać realne wyniki, ale zawsze może się mylić. Jeśli spojrzysz jeszcze raz na pierwsze wyniki wyszukiwania, adres jaki pozyskaliśmy to “bill@gatesfoundation.org”. Nie jesteśmy jednak pewni, czy to ten “Bill”, o którego nam chodzi oraz czy adres jest właściwy. Zauważ, że większość adresów mailowych osób z fundacji posiada format: imię.nazwisko@gatesfoundation.org. Aby zatem być pewnym, ze posiadamy dobry adres, dobrze byłoby go zweryfikować. Jak to zrobić?

6. WERYFIKACJA ADRESU MAILOWEGO

Do weryfikacji adresu służy narzędzie Mailtester.com. Wpisując adres mailowy narzędzie sprawdzi, czy na serwerze znajduje się taki adres mailowy. Z naszego testowania wynika, że pierwszy adres, który znaleźliśmy jest jednak nieprawidłowy, ale dwa pozostałe powinny funkcjonować:

mailtester

mailtester

7. ŚLEDŹ WYSŁANE WIADOMOŚCI

Aby upewnić się, że Twoja wiadomość dotarła do adresata, możesz skorzystać z jeszcze jednego narzędzia, które pozwala śledzić wysyłane wiadomości. Służy temu wtyczka Hubspot Sales. Jest to doskonałe narzędzie, które pozwala się upewnić, że wysłana wiadomość została odczytana. Aby skorzystać z narzędzia musisz założyć darmowe konto skonfigurować swoje konto mailowe. Wtyczka działa m.in. z kontem pocztowym Gmail oraz programem Outlook. Instalacja nie jest problematyczna. W przypadku Gmail, musisz połączyć adres mailowy ze swoim kontem na Hubspot. następnie zostaniesz poproszony o instalację wtyczki Hubspot w przeglądarce Google Chrome. Po tym, otwierając swoją skrzynkę pocztową Gmail w przeglądarce zobaczysz dostępną opcję śledzenia poczty:

śledzenie maila

śledzenie otwarcia wiadomości email

PODSUMOWANIE

Nie wiesz jak znaleźć adres e-mail? Dzisiaj dostępnych jest wiele narzędzi pozwalających wyszukać adres osoby, zweryfikować go oraz sprawdzić, czy odbiorca przeczytał naszą wiadomość. Dzięki temu komunikacja staje się bardziej efektywna i pozwala nam dotrzeć do prawie każdej osoby. Pomagają w tym media społecnzościowe, narzędzia do wyszukiwania maili, ale i komunikatory internetowe (np. Messenger), o których nie mówiliśmy, a przecież mogą być Jeszce łatwiejszą formą dotarcia do adresata.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak pozyskać 1000 adresów email i nowych subskrybentów za darmo, pobierz darmowego ebooka:

pobierz ebook